Tajemnice Sióstr Carft - zasady

 1. Tajemnice Sióstr Carft (TSC) to łatwa i przyjemna forma rozrywki, odbywająca się w naszej szkole od poniedziałku do piątku po godzinie 20:20 i bazująca tematycznie na sadze o Harrym Potterze. W zależności od dnia tygodnia, zabawę organizuja prefekci i prefektki z konkretnego domu, bądź nauczyciel, czy nauczycielka na stronie szkoły, albo w przeznaczonym do tego kanale na Discordzie.

 2. Ogólny harmonogram wygląda następująco:
  a) poniedziałek: uczeń_uczennica Gryffindoru
  b) wtorek: uczeń_uczennica Hufflepuffu
  c) środa: nauczyciel_nauczycielka
  d) czwartek: uczeń_uczennica Ravenclawu
  e) piątek: uczeń_uczennica Slytherinu

 3. Zabawa może mieć formę quizu, krzyżówki, rebusu, zagadek, anagramów, itd. W każdym rodzaju zabawy powinno być maksymalnie 10 przykładów (podpunktów/pytań/ukrytych słów). Jeżeli organizator wykazuje taką chęć, może zaprezentować uczestnikom jeden wzór poprawnie rozwiązanego podpunktu swojej zabawy, niewliczający się do ogółu.

 4. Zabawa, jak już zostało to napisane wcześniej, prowadzona może być na Discordzie lub na stronie szkoły
  a) na Discordzie rozpoczyna się o godzinie 20:20 w Komnacie Tajemnic (#komnata-tajemnic) i trwa maksymalnie 15 minut,
  b) na stronie pojawia się między godziną 20:30 a 21:00 - rozwiązania należy wówczas wysyłać do północy na określonego w treści newsa maila.

 5. Podsumowanie zabawy:
  a) niezależnie od tego czy zabawa prowadzona jest na Discordzie, czy na stronie szkoły, podsumowanie zdobytych punktów należy przesłać do sobotniego popołudnia bieżącego tygodnia na sowę dyrekcji. Za terminowe wysłanie zsumowanych punktów odpowiedzialny jest organizator zabawy.

 6. Gratyfikacje za zabawę:
  a) maksymalnie +50 punktów dla osoby uczniowskiej (+5 punktów za poprawne rozwiązanie jednego przykładu) oraz +0,5 punkta dla grona pedagogicznego (+5 punktów łącznie) i +1 punkt za udział w zabawie.
  b) +50 punktów dla organizatora_organizatorki, którzy przeprowadzą wydarzenie na stronie.
  c) +80 punktów dla organizatora_organizatorki, którzy przeprowadzą wydarzenie na discordzie.
  d) -50 punktów za nieprzeprowadzenie zabawy w ustalonym terminie,
  e) w przypadku, kiedy w liczeniu punktów z zabawy pomaga członek Społeczności HC, organizator ma obowiązek wynagrodzić go dodatkowymi 10 punktami.