Wieczór z Potterem

Wieczór z Potterem to cotygodniowe spotkania po zajęciach w szkolnej #bibliotece, na których dyrekcja lub prefekci odczytują książkę z serii o Harym Potterze. Co tydzień w piątek wybierany jest jeden fragment z książki, a następnie czytany (w formie pisemnej) w bibliotece. Wszystkich spotkań czytelniczych jest łącznie siedem, czyli tyle samo ile części książek. W każdym tygodniu odczytuje się inną część idąc chronologicznie z cyklem książek.

Osoby uczniowskie podczas spotkania muszą wykazać się znajomością treści w książkach, ponieważ odczytujący przerywa opowieść i przeprowadza mini quiz, w którym są cztery odpowiedzi do wyboru (A,B,C,D). Należy podać odpowiedź poprawną, która pasuje do rzeczywistych zdarzeń z książki. 

Przykładów w Quizzie jest 10, a za każdą poprawną odpowiedź osoby uczniowskie otrzymują +5 punktów, natomiast za każdą złą +1. Gronu Pedagogicznemu punkty dzielą się przez 10. Nie są przyznawane dodatkowe punkty za szybkość, ponieważ zabawa nie jest wyścigiem!

Przykład:

"Po południu Harry i Weasleyowie wzięli udział w wielkiej bitwie na śnieżki w szkolnym parku, a później, zziębnięci, przemoczeni i zadyszani,
wrócili do ___________, gdzie ogień huczał w kominku." 

A) domu rodzinnego Weasleyów
B) pokoju wspólnego Gryffindoru
C) domu Syriusza Blacka
D) Wielkiej Sali w Hogwarcie

Poprawna odpowiedź: B

 

[Lalalalala]